Zagubione dokumenty
Według informacji zamieszczonej przez Krajowy Rejestr Długów w ubiegłym roku próbowano wyłudzić, posługując się cudzymi dokumentami kwotę 510 milionów złotych, a w 2010 próbowano wyłudzić z banków, z wykorzystaniem skradzionych dokumentów, blisko 100 mln zł. Kradzione dokumenty wykorzystywane są przeważnie do wyłudzenia kredytu, zwłaszcza przy zakupie ratalnym sprzętu AGD lub RTV, zakupu telefonu, kradzieży wypożyczanych przedmiotów, podpisywania umów najmu w celu kradzieży dobytku lub unikania opłat, także w hotelach lub podpisywania aktów notarialnych. Nasz system umożliwia osobom, które utraciły dokumenty zgłoszenie tego online w bazach danych naszego serwisu, a wydruk potwierdzenia zgłoszenia to dowód zachowania tak zwanej należytej staranności w obrocie gospodarczym. Tej samej należytej staranności dochowują podmioty weryfikujące tożsamość klienta wprowadzając dane do baz danych naszego serwisu i sprawdzając, czy okazywany dokument nie został tu zgłoszony jako utracony. Tylko w I kwartale br. udaremniono ponad 2,1 tys. prób wyłudzenia kredytów przez osoby posługujące się kradzionymi dokumentami tożsamości. Średnia wartość udaremnionych prób wyłudzeń kredytów wyniosła 35,9 tys. zł. Przykładowo, w województwie małopolskim średnia kwota wynosi 50,7 tysiąca zł (to najwyższy poziom w kraju), w woj. mazowieckim jest to 49,7 tys. zł, w wielkopolskim 41,1 tys. zł, warmińsko-mazurskim 40,5 tys. zł, a w województwie pomorskim 39,9 tys. zł. Najmniej chciwi byli przestępcy w województwie kujawsko-pomorskim (15,4 tys. zł).
Przeszukaj bazy danych

Aby jednorazowo przeszukać bazy danych zagubione-dokumenty.pl wyślij SMS na numer 7668
o treści PLN.TGRPG

Koszt sms 7,38zł z VAT.

Kod SMS:
AKCEPTUJĘ REGULAMIN * NIE AKCEPTUJĘ REGULAMINU
Jeśli posiadasz u nas konto zaloguj się:
Login:
Hasło:
Login - jest to Twój osobisty identyfikator, utworzony przez Ciebie w naszym serwisie np.JanKowalski1. Od niego zależą wszystkie Twoje operacje w serwisie, dlatego należy go traktować jak informacje poufną i nie podawać go osobom trzecim. Nie używaj polskich znaków takich jak np. ąćśłó

Hasło musi składać się z minimum 8 znaków z użyciem małych i wielkich liter oraz cyfr i powinno być innym ciagiem znaków niż login.
 zagubione-dokumenty.pl © 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.